01 maja 2017

ATM GRUPA S.A. poszukuje osoby na stanowisko Sekretarz Planu – wykonanie scriptu.


Zespół ATM stanowią wybitni fachowcy od produkcji 
telewizyjno – filmowej.
ATM GRUPA S.A. poszukuje osoby na stanowisko 
Sekretarz Planu 
– wykonanie scriptu.


Sekretarz planu - Oferujemy pracę we Wrocławiu 
od 15.06. na stałe.


Co robi Sekretarz planu filmowego ?

Prowadzi szczegółowe notatki z działań na planie oraz sporządza "raport z planu" wspólnie z kierownictwem planu zdjęciowego; zgłasza kierownikowi produkcji filmu wszystkie okoliczności zakłócające prawidłowy przebieg produkcji oraz proponuje rozwiązania zmierzające do usunięcia tych trudności; uczestniczy w pracach pomocniczych w grupie zdjęciowej, zgodnie z dyspozycjami kierownika produkcji.

Poza tym, do jego (jej) zadań wchodzi:

  • współpraca ze starszym asystentem reżysera przy przygotowywaniu elementów planu generalnego; 
  • udział we wszelkich zdjęciach próbnych oraz prowadzenie szczegółowego protokołu zdjęć;
  • udział w zdjęciach i prowadzenie szczegółowego protokołu każdego ujęcia;
  • rejestrowanie wszystkich faz ruchu inscenizacji oraz rozmieszczenia rekwizytów i ich stanu w toku akcji;
  • prowadzenie kontroli ilości taśmy w kamerach, przy współpracy z asystentem operatora obrazu i dźwięku, oraz informowanie reżysera o ilości taśmy pozostającej do dyspozycji;
  • zgłaszanie kierownikowi produkcji filmu wszystkich okoliczności zakłócających prawidłowy przebieg produkcji oraz proponowanie rozwiązań zmierzających do usunięcia tych trudności;
  • utrzymywanie stałego zbioru fotosów, fotografii własnych i odcinków taśmy z wykonanych ujęć;
  • służenie szczegółową informacją z zakresu wykonanych już ujęć: reżyserowi, operatorowi, rekwizytorowi, garderobianym czy aktorom;
  • nadzór nad prawidłowym oznakowaniem i synchronizacją ujęć na planie;
  • współpraca z montażystą w zakresie merytorycznych i porządkowych spraw montażowych;
  • udział w nagraniach muzycznych i dźwiękowych oraz prowadzenie protokołów z nagrań;
  • wykonywanie wszelkich prac zlecanych przez reżysera czy kierownika produkcji.



A szczegółowiej, to tak:

Sekretarz planu.

I. PODSTAWOWE ZADANIA
1.1. Sekretarz planu jest bezpośrednim współpracownikiem Reżysera na planie zdjęciowym. Podstawowym zadaniem Sekretarza planu jest kontrola sposobu inscenizacji kolejnych ujęć, scen i sekwencji w celu zachowania montażowej ciągłości (tzw. kontynuacji) i uzyskania wiarygodności czasoprzestrzennej właściwej dla ekranizowanego scenariusza.

1.2. Sekretarz planu sporządza szczegółową dokumentację realizowanych zdjęć, prowadząc własne notatki i ewentualnie posługując się rejestracją fotograficzną, a także sporządzając po każdym dniu zdjęciowym raport montażowy oraz – wspólnie z kierownikiem planu – raport z planu.

1.3. Sekretarz planu – o ile te prace zostały jej zlecone przez Kierownika produkcji – wykonuje czynności Klapsera na planie zdjęciowym.
II. ZALEŻNOŚCI SŁUŻBOWE
2.1. Sekretarka planu podlega bezpośrednio Reżyserowi i Drugiemu reżyserowi. W dziedzinie organizacyjnych dyspozycji podlega także Kierownikowi produkcji, a na planie zdjęciowym Kierownikowi planu.

2.2. Sekretarka planu nadzoruje i kieruje pracą Klapsera – o ile sama nie wykonuje tej funkcji.
III. ZASTĘPSTWO
3.1. Sekretarkę planu w przypadku jej czasowej nieobecności zastępuje Asystent reżysera, a w przypadku jego braku lub konieczności dłuższego zastępstwa, inna kwalifikowana osoba wyznaczona przez Kierownika produkcji w porozumieniu z Reżyserem.
IV. PRAWA, OBOWIĄZKI I ZAKRES CZYNNOŚCI SEKRETARKI PLANU
4.1. Ogólne prawa i obowiązki Sekretarki planu
4.1.1. Sekretarka planu ma prawo i obowiązek uczestnictwa w produkcji filmu w okresie przygotowawczym, a w szczególności w okresie zdjęciowym. Może także uczestniczyć w pracach okresu montażu i udźwiękowienia.
Ewentualny inny zakres prac Sekretarki planu określa umowa.

4.1.2. Sekretarka planu jest obowiązana zgłaszać Kierownikowi produkcji filmu wszystkie fakty i okoliczności ograniczające możliwość terminowego wykonania prac produkcyjnych oraz zagrażające przekroczeniem kosztów filmu, wnioskując równocześnie konkretne rozwiązania zmierzające do usunięcia tych okoliczności.
4.2. Zakres czynności Sekretarki planu w okresie przygotowawczym

4.2.1. Sekretarka planu jest zobowiązana do zapoznania się ze scenariuszem i związanymi z nim wszelkimi materiałami dokumentacyjnymi. Sprawdza zgodność scenariusza z oryginałem zatwierdzonym przez Producenta.

4.2.2. Wykonuje pomocnicze zadania określone przez Reżysera przy sporządzeniu scenopisu, storyboardu i ewentualnie innych opracowań związanych ze scenariuszem oraz szczegółowo zapoznaje się z nimi po ich zatwierdzeniu. Jest odpowiedzialna za prawidłowe wymetrowanie (określenie czasu trwania) scenariusza lub scenopisu, o ile prace te nie zostaną zlecone innej osobie (w praktyce ujmowane najczęściej za dodatkowym wynagrodzeniem).

4.2.3. Nadzoruje dostarczenie właściwej i aktualnej wersji tekstu do realizacji dla członków grupy zdjęciowej oraz – jeśli w danej produkcji jest taka praktyka – przygotowuje wyciągi ze scenariusza lub scenopisu dla aktorów i innych odtwórców.

4.2.4. Uczestniczy w próbnych zdjęciach aktorskich i prowadzi rejestr zdjęć.

4.2.5. Współpracuje z Drugim reżyserem przy sporządzaniu teczek obiektów i zapoznaje się szczegółowo z harmonogramem zdjęć.
4.3. Zakres czynności Sekretarki planu w okresie zdjęciowym
4.3.1. Sekretarka planu przed realizacją konkretnych scen – działając według wskazówek Reżysera – uzupełnia na bieżąco i wprowadza poprawki do zmieniających się dialogów lub inne zmiany w scenariuszu lub w scenopisie, przepisując je i dostarczając właściwym odtwórcom oraz członkom grupy zdjęciowej.

4.3.2. Przebywa stale na planie zdjęciowym i rejestruje przy pomocy wybranych przez siebie narzędzi (szczegółowe notatki, dokumentacja fotograficzna) wszystkie realia i okoliczności istotne dla realizowanych ujęć i scen, służące do zachowania montażowej ciągłości oraz wiarygodności czasoprzestrzennej (tzw. kontynuacje), a zwłaszcza wykonuje niżej wymienione czynności:
4.3.2.1. Weryfikuje zgodność dialogów aktorskich ze scenariuszem lub scenopisem z zaznaczeniem odstępstw oraz rejestruje elementy interpretacji aktorskiej, jak sposób ustawienia i poruszania się na planie (np. gestykulacja z użyciem rekwizytów, intonacja głosowa, itp.), notuje nazwy ról i nazwiska odtwórców.
4.3.2.2. Rejestruje istotne dla akcji filmu detale scenograficzne, jak położenie mebli i szczegóły dekoracji wnętrz lub specyficzne ulokowanie przedmiotów w plenerze. W przypadku konieczności kontynuacji zdjęć ponownie w tym samym obiekcie zdjęciowym szczegółowo rejestruje umiejscowienie wszystkich elementów inscenizacyjnych.
4.3.2.3. Rejestruje kluczowe parametry techniki zdjęciowej i oświetleniowej w trakcie ujęcia, jak: punkt ustawienia kamery, miejsca rozpoczęcia i zakończenia ujęcia, długość ogniskowej obiektywu, specyfikę oświetlenia, detale funkcjonowania efektów dźwiękowych i specjalnych, itp. Zwraca uwagę na sposób prowadzenia kamery w stosunku do odtwórców pod kątem osi optycznych.
4.3.2.4. Obsługuje klaps (mechaniczny lub elektroniczny) – o ile ta funkcja została jej powierzona;  dba o realizację wszystkich zaplanowanych ujęć w danej scenie.
4.3.2.5. Notuje duble ujęć zakwalifikowane przez Reżysera do kopiowania w przypadku realizacji filmu na taśmie światłoczułej oraz metraż (lub czas trwania w przypadku nośników cyfrowych) nakręconych dubli w trakcie zdjęć i po zakończeniu całego dnia zdjęciowego, na podstawie danych otrzymanych od Asystenta operatora obrazu.
4.3.2.6. Sporządza niezwłocznie po każdym dniu zdjęciowym raport montażowy, który przekazuje Drugiemu kierownikowi produkcji w celu przekazania właściwym realizatorom (w tym: Operatorowi dźwięku i Montażyście) oraz raport z planu zdjęciowego, który przekazuje do uzupełnienia Kierownikowi planu.
4.3.3. Uczestniczy – na życzenie Reżysera – w przeglądach materiałów zdjęciowych filmu i wykonuje notatki w celu przekazania informacji właściwym realizatorom nieobecnym na przeglądach (w tym na przykład: numery ujęć dubli do montażu, uwagi dotyczące ruchu kamery i efektów dźwiękowych, dane dotyczące sposobu inscenizacji ujęć w celu ich powtórzenia, itp.)
4.4. Zakres czynności Sekretarki planu w okresie montażu i udźwiękowienia (opcja)
4.4.1. Sekretarka planu może uczestniczyć czynnie – w związku z rozszerzonym zakresem umowy – w przygotowaniach i w nagraniach postsynchronów aktorskich, nagraniach tzw. gwarów oraz ewentualnie w nagraniach efektów i muzyki. W szczególności przygotowuje i dostarcza z wyprzedzeniem odtwórcom oraz członkom grupy zdjęciowej uzgodnione z Reżyserem teksty dialogów do postsynchronizacji.

4.4.2. Aktywnie wykonuje prace pomocnicze zlecone przez Reżysera, Drugiego reżysera i Kierownika produkcji związane z wykonywaniem audiowizualnych poprawek i uzupełnień. 


Ponieważ  jest możliwe przeszkolenie w terminie 24.04-7.05. 
wytyczne ukazujące się powyżej mają jedynie cel orientacyjny 
i niektóre z nich lub wiele z nich mogą ulec zmianom w trakcie porozumienia między pracodawcą i kandydatem na pracownika.

Wszelkich innych informacji udzieli bezpośrednio pracodawca.


Dokumenty aplikacyjne zainterosowani/zainteresowane 
powinni kierować przez email na ten adres

ATM GRUPA S.A. poszukuje osoby na stanowisko Sekretarz Planu

praca@atmgrupa.pl



page visitor counter



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Fala zbrodni - Seria 4 - odcinki 60 - 89

Fala zbrodni - Polska seria kryminalna Seria 4 - Odcinki od 60 do 89 Po pogrzebie Izy i Michała OPZ przenosi się do nowej...